“Шахтар” – “Олександрія” 1:1. Фактор Монзуль

Шахтар - Олександрія

У матчі УПЛ з “Шахтарем” сценарій стандартний: “гірники” одразу починають тотально контролювати м’яч, а суперник намагається вибігати в контратаки і “покусувати”. В принципі, все так і відбувалося.

Однак 31-я хвилина все перевернула з ніг на голову. Абсолютно усі знають, що Монзуль не церемониться з гравцями: якщо при перегляді VAR є грубість, футболіст моментально вирушає в роздягальню. У матчі минулого туру “гірники” це зобов’язані були засвоїти на прикладі “Динамо”, але Мораес погано робив домашнє завдання. Форвард дуже грубо зіграв проти Банади, за що заслужено повторив шлях Сидорчука.

Донеччанам довелося відразу перебудовуватися, гра в атаці пристойно втратила в русі, а “Олександрія” отримала більше простору. Буквально відразу Лучкевич міг би забити гол, але не влучив у ворота. Взагалі до перерви “Шахтар” міг ще й пенальті після перегляду VAR отримати – пощастило, що Сітало до цього виявився в офсайді.

Однак на 38-й хвилині Степаненко ледь не “засунув” м’яч у “дев’ятку”. Білик фокус розгадав, перевівши на кутовий. І ось на тлі такого першого тайму гол Додо на 47-й хвилині виявився несподіваним. Третьяков реально якісно оборонявся проти бразильця, добігши з ним до власного штрафного. Однак фінальний ривок Максим пропустив, чим Додо і скористався. 1:0!

“Олександрія” відігралася досить швидко. Спочатку Ковалець пристрілявся, а через п’ять хвилин віддав гольовий пас, потім Кривцов зі Степаненко “повелися” на рух Сітало і Банада виявився абсолютно один. 1:1!

Були у “Шахтаря” моменти, щоб вирвати перемогу, але “Олександрія”, грала в атаці не гірше. Та й забивати у гостей шансів було більше. Чого тільки варта потрапляння Третьякова в поперечину. Втрата очок “Шахтарем” була повністю очікуваною, по “гірникам” серйозно вдарила пауза на матчі збірних. Плюс дуже підвів Мораес. Тепер відставання від “Динамо” становить три очки. “Олександрія” ж везе додому нічию.